Připojte se ke značce Oat Milk Club, módou šetrnou k životnímu prostředí

Oat Milk Club propaguje udržitelný veganský životní styl tím, že má důležitá témata na svých roztomilých barevných oděvech. Podívejte se na náš rozhovor níže se zakladatelem značky:

Řekněte nám, prosím, něco málo o sobě.

Ahoj, jmenuji se Gregory a jsem ze Švýcarska. Vyrostl jsem v Ženevě a měl možnost žít v mnoha různých městech, jako je Madrid, New York nebo Lausanne. Svou rostlinnou cestu jsem zahájil asi před 7 lety, když jsem se rozhodl odříznout maso od stravy. Myšlenka na jídlo a udržitelnost vycházela zcela přirozeně z myšlenky vytvořit řadu oblečení zvyšující povědomí o těchto důležitých tématech!

Popište svojí značku v pár větách.

Oat Milk Club je značka, která usiluje o vytvoření nejunikátnějšího a nejšetrnějšího oblečení a zároveň podporuje udržitelný veganský životní styl.

Co pro Vás osobně znamená udržitelnost?

Udržitelnost znamená uspokojování našich vlastních potřeb, aniž by byla ohrožena schopnost budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby. Kromě přírodních zdrojů potřebujeme také sociální a ekonomické zdroje. Udržitelnost není jen ekologismus.

Můžete nám říct něco více o výrobním procesu vašich produktů?

I když jsme švýcarská značka s kancelářemi v Ženevě, veškerý náš inventář, výrobní proces a přeprava probíhá ve Francii. Rozhodli jsme se spojit se společností Stanley / Stella, protože patří k nejetičtějším a nejekologičtějším dodavatelům na trhu. Naše oblečení se vyrábí převážně v Bangladéši, ale s hrdostí můžeme říct, že je certifikováno prestižními značkami: OEKO-TEX, GOTS, Fair Wear a Peta schválené jako veganské.

Naše nádherné vizuály jsou poté vytištěny na textil pomocí inkoustů na vodní bázi, stoprocentně ekologicky certifikovaných. A konečně, naše oblečení je dodáváno bez plastů ve vysoce kvalitním recyklovatelném kartonovém pouzdře z recyklovaného materiálu!

Kde čerpáte inspiraci?

Od lidí. Celý projekt začal rozhovorem s přáteli. Když jsme poprvé startovali pouze s hrstkou triček, bylo to díky povzbuzení lidí a laskavých slov, která nás udržovala v pohybu. Naším cílem je inspirovat lidi, aby se obrátili k rostlinnému životnímu stylu, ale pravdou je, že se pravděpodobně ještě více naučíme od lidí, kteří nás sledují! Ať už je to prostřednictvím sociálních médií, e-mailu nebo někdy i dopisů, vždy si rádi povídáme s našimi zákazníky a povídáme si o čemkoli.

Jaký příběh se skrývá za názvem vaší značky?

Nejsem si jist, zda to můžu nazvat příběhem, ale někteří přátelé včetně mě jsme byli velkými fanoušky ovesného mléka. Když jsme poprvé hovořili o myšlence vytvoření oděvní značky, mysleli jsme si, že název Oat Milk Club by se hodil pěkně. Myšlenkou je také mít tento smysl pro skupinu. Být součástí klubu, kde lidé sdílejí stejnou vizi a hodnoty jako vy.

Co Vás inspirovalo k založení vaší značky? Jak to všechno začalo?

Opravdu věřím, že v dnešním světě je zásadní věnovat pozornost tomu, co jíme, co nakupujeme a jak všechny naše činy ovlivňují náš svět. Proto je hlavním účelem naší značky zvyšovat povědomí o těchto důležitých tématech. A jaký lepší způsob, než to nechat označit na naše oblečení? 😀

Které z vašich produktů vám přirostly nejvíce k srdci? Podělte se o ně s námi!

Protože každý produkt navrhuji já, jsou mi všechny blízké! Ale pokud bych si měl vybrat oblíbenou položku, hádám, že bych zvolil „Make hummus not war“. Jedná se o jednoduchý design, ale se silným poselstvím a někdy je to vše, co potřebujete k vytvoření nápadu.

Jak jste se přizpůsobili současné situaci? Jakým výzvám jste čelili a jak jste se s nimi vyrovnali?

Covid-19 pro nás byla obrovská výzva. A myslím, že pro mnoho dalších značek/lidí. Protože prodáváme pouze online a nemáme žádnou kamennou prodejnu, bylo zásadní, aby náš dodavatelský řetězec zvládl změnu dobře a nezkolaboval. Podstatnou součástí bylo zaručit bezpečnost našich zaměstnanců při respektování vládních předpisů. Naštěstí naše výrobní centrum nebylo během odstávky sestřeleno, ale museli jsme se změnit způsob, jakým jsme pracovali. Méně zaměstnanců najednou, bezpečnostní vzdálenosti a musela být stanovena řada dalších bezpečnostních opatření. Bohužel některé položky byly vyprodány, protože jsme je nemohli znovu doplnit a obecná dodací lhůta byla o něco delší než obvykle. Ale přizpůsobili jsme naši komunikaci tím, že jsme byli naprosto transparentní.

Proč jste se rozhodli k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Když jsme se rozhodovali spolupracovat s jinými značkami, které jsou na Eco Fashion Labels, první věcí, kterou jsme si zjišťovali, je jejich environmentální závazek a společenská odpovědnost. Je pro nás důležité sdílet společné hodnoty a v tomto případě se Oat Milk Club a Eco Fashion Labels skvěle hodí.

Jak podle Vás vypadá blízká budoucnost pro nezávislé/udržitelné značky, jako je ta vaše?

Obecně lze říct, že je skvělé vidět, že lidé věnují stále více pozornosti tomu, jak a od koho nakupují. Jak rád říkám: „pokaždé, když utratíte peníze, hlasujete pro svět, ve kterém chcete žít“. Věřím, že módní průmysl pomalu přechází z fast fashion na slow fashion, což povede k vytvoření mnoha nových nezávislých a udržitelných značek, jako je ta naše!

Jakým největším výzvám podle vás čelí udržitelné značky?

Jak již bylo zmíněno dříve, lidé jsou ochotni nakupovat udržitelné výrobky nyní více než kdy jindy. To má dopad na obry textilního průmyslu, kteří musí přehodnotit svou strategii a přizpůsobit se této nové poptávce. To je pro svět dobrá věc, protože to znamená, že udržitelnost roste stále více a více. Vytváří to ale problém viditelnosti pro menší značky, jako je ta naše. Trh s udržitelnými značkami se skutečně začíná přesycovat a marketingové a komunikační rozpočty prudce stoupají, pokud chcete konkurovat velkým hráčům..

Co lze v tomto odvětví zlepšit?

Být „malým hráčem“ má také své výhody. Umožňuje nám to být agilnější a reaktivnější, stále hledáme způsoby, jak zlepšit náš výrobní proces, pracovní podmínky, získávání materiálů pro naše produkty. Můžeme se rychleji přizpůsobit změnám než větší aktéři na trhu.

A co je důležitější, umožňuje nám být blíže našim zákazníkům, poslouchat jejich požadavky a přání a nabízet jim nejvyšší možný zákaznický servis!

Kupujte značku Oat Milk Club již dnes na Eco Fashion Labels: https://ecofashionlabels.com/collections/oat-milk-club

Moc děkujeme Gregory za rozhovor! ❤

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.