Příroda poskytuje alternativy kůže bez krutosti což značka Cork Element dokazuje

Cork Element si klade za cíl podporovat udržitelnou spotřebu módy vytvářením kvalitních přírodních a cenově dostupných veganských kabelek a módních doplňků. Výběrem veganské kůže chráníte mnoho druhů zvířat i korkových stromů. Podívejte se na náš rozhovor se značkou níže:

Popište svojí značku v pár větách.

Značka Cork Element byla založena v roce 2019 jako ekologická módní společnost prodávající výhodné veganské korkové kabelky. Naši výrobci jsou ostřílení řemeslníci, kteří působí v korkovém průmyslu více než 25 let. Všechny naše výrobky z korku pocházejí z Portugalska a jsou vyráběny místně v zemi.

Co pro vás znamená udržitelnost?

Podle nás by udržitelnost a móda měly existovat společně. Mělo by se jednat o způsob života vytváření a používání oblečení / textilu bez negativního vlivu na životní prostředí. Ve společnosti Cork Element myslíme na životní prostředí a nakupujeme naše korkové výrobky z našich lesů v Portugalsku.

Co je to cork?

Korkový materiál pochází z kůry stromu korkového dubu, Quercus suber. Proces těžby stromů je manuální práce, při které pracovníci pečlivě odstraňují korek pomocí nástrojů. Kůra z korkového dubu se odstraňuje každých 9 let, což pomáhá stromu růst a žít déle. Vzhledem k tomu, že korkový strom v průběhu zrání a prochází procesem sklizně (známý jako stripping), strom absorbuje více oxidu uhličitého, aby podpořil regeneraci kůry. Výsledkem je, že sklizené stromy udrží více oxidu uhličitého než ty, které zůstaly nedotčeny, a zajistí tak čistší vzduch pro všechny.

Můžete nám říct něco více o výrobním procesu vašich produktů?

Při výrobě našich korkových výrobků nevzniká žádné znečištění vody ani ovzduší. Korek se jednoduše vaří ve vodě a poté se zplošťuje a lisuje na plátky z korkové tkaniny, aby byl vhodný k přeměně na výrobky z „korkové kůže“. Korek se poté oholí a svine na látku v tenkých listech jako papír a našije na bavlněnou podložku. Barevné korkové výrobky jsou natřeny jasnými barvami. Výrobky Cork Element jsou obnovitelné, ekologické, voděodolné a krásně navržené pro jednotlivce, který se věnuje módě. Nosením korku pomáháte předcházet dezertifikaci lesů z korkového dubu, které řada ohrožených druhů nazývá domovem. Výběrem našich výrobků získáte lepší alternativu pro kůži a ušetříte tím tolik druhů zvířat. Vyberte si udržitelnou volbu a nakupujte ekologické výrobky.

Kde čerpáte inspiraci?

Portugalsko je země se spoustou přírody a barevných vesnic a měst. Inspiraci čerpáme z této krásné země. Design a barvy jsou inspirovány architekturou i materiálů z prostředí.

Jaký příběh se skrývá za názvem vaší značky?

Naším hlavním cílem bylo prostřednictvím naší značky propagovat veganskou kůži. Tím, že jsme žili v Portugalsku, jsme znali obrovský potenciál korku jako materiálu šetrného k životnímu prostředí. Prostřednictvím naší značky Cork Element se snažíme zdůraznit tři jednoduché prvky našich produktů, které jsou „veganské“, „ručně vyrobené“ a „ekologické“. Korek je jednoduchý materiál a je skvělou alternativou pro kůži.

Proč jste se rozhodli k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Eco fashion labels je známá platforma udržitelné módy se stejným udržitelným cílem jako má Cork Element. Chtěli jsme společně podniknout cestu k vytvoření světa etické módy. Jsme rádi, že můžeme být součástí vašeho ekologického trhu!

logo
Kupujte značku Cork Element na Eco Fashion Labels

Moc děkujeme značce za rozhovor!

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

One thought on “Příroda poskytuje alternativy kůže bez krutosti což značka Cork Element dokazuje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.