Buďte laskaví & svědomití k planetě – buďte Pure One!

Pure One je udržitelná a etická značka pro inspirativní a svědomité ženy, které mění svět svým vnitřním světlem, laskavými skutky a skutečnými hodnotami. Je ideální pro ty, kteří nechtějí volit mezi udržitelností a krásou – můžete mít obojí! Provedli jsme rozhovor s jedním ze zakladatelů značky – podívejte se níže;

Řekněte nám, prosím, něco málo o sobě.

Jmenuji se Marina, miluji cestování, jógu, svou rodinu a naši planetu.

Celých 15 let jsem pracovala v marketingu a také jsem organizovala různé akce, jako například první konferenci o ekologii GreenCamp, největší festival zdravého životního stylu na Ukrajině s názvem Best Food Fest a mezinárodní Dny inspirativních filmů atd.

Moje partnerka Nina je také moje nejlepší kamarádka od dětství. Máme toho hodně společného, takže není divu, že jsme náš projekt vytvořili společně.

Nina pracovala 5 let jako finanční ředitelka v mezinárodní IT společnosti a 5 let jako finanční ředitelka skupiny 13 společností.

Popište svojí značku v pár větách.

Pure One je udržitelná a etická značka, která vytváří vědomou a elegantní fair-trade módu.

Používáme pouze biologicky odbouratelné, certifikované organické a ekologické látky. Neustále zkoumáme nejnovější inovace, abychom učinili produkty Pure One udržitelnějšími a zlepšili náš svět.

Co pro Vás znamená udržitelnost?

Udržitelnost znamená návrat k sobě samým, k vědomí, že jsme nedělitelnou součástí přírody. Naše planeta byla postavena před biliony let a my jsme vždy měli vše, co jsme potřebovali pro plnohodnotný život: vzduch, vodu, půdu, obrovskou škálu flóry a fauny. A naším posláním je žít v souladu s tímto ideálním světem, používat jej opatrně a chránit jej pro budoucí generace. To je pro nás udržitelnost. Proto je naším cílem stát se regenerativní společností, která vrací přírodu.

Můžete nám říct něco více o výrobním procesu vašich produktů?

Vyrábíme naše oblečení v malém studiu v Kyjevě na Ukrajině, kde zajišťujeme bezpečné a pohodlné pracovní prostředí a poskytujeme spravedlivé odměny místním ženám a řemeslníkům, kteří s námi pracují.

Vybíráme pouze organické a biologicky odbouratelné látky a získáváme je z odpovědných evropských továren. Organické hedvábí, které používáme, pochází z Indie.

Všichni dodavatelé Pure One také dodržují zásady udržitelného rozvoje, transparentnosti, oběhového hospodářství, péče o přírodní zdroje, vyrábějí látky s minimálním dopadem na životní prostředí a používají pouze přírodní metody barvení.

Pure One využívá všechny zdroje co nejefektivněji, hromadí malé množství látky, vyrábí pouze to, co odpovídá aktuálním potřebám, a zbylé látky mění na doplňky.

Kde čerpáte inspiraci?

Inspiraci získáváme ze všeho, co děláme během našeho každodenního života. Při cvičení jógy, procházkách v parku, povídání s přáteli, čtení knih, poslechu inspirativních lidí a určitě i u našich dětí. Připomínají nám, že musíme jednat hned a zregenerovat naši planetu pro nadcházející generace.

Jaký příběh se skrývá za názvem vaší značky?

Nazvali jsme náš brand Pure One, abychom ukázali její ekologickou přívětivost, vědomí, laskavost a respekt. Pure One znamená nejen čisté látky a čisté oblečení, ale také čistou mysl, čisté srdce, čisté hodnoty a čistý svět.

„Be kind, be conscious, be Pure one!“ – toto je naše hlavní zpráva pro celý svět.

Co Vás inspirovalo k založení vaší značky? Jak to všechno začalo?

Vždy jsme se zajímali o životní prostředí a chtěli jsme vytvořit projekt, který má nějaký smysl.

Věděli jsme, že módní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících odvětví na světě, a rozhodli jsme se uplatnit náš dopad udržitelným a etickým směrem. Nechtěli jsme, aby si někdo musel vybrat mezi krásou a ekologickou šetrností, a proto jsme se rozhodli vytvořit oblečení, které bude elegantní a zároveň udržitelné.

Začali jsme hledat nejekologičtější řešení s cílem vytvořit ekologické oblečení s velkým sociálním dopadem, s ohledem na ženy, které ho nosí, s ohledem na přírodu a všechny lidi, kteří jej vytvářejí. Komunikovali jsme se stovkami výrobců z celého světa, studovali podmínky jejich práce a kontrolovali jejich certifikáty. Absolvovali jsme několik kurzů udržitelné módy. Navštívili jsme největší výstavy v Mnichově a Londýně a vybrali jsme ty nejlepší partnery, kteří dokázali zaručit ekologickou nezávadnost tkanin ve všech fázích výroby a bezpečnost pro pokožku a životní prostředí.

Nakonec jsme našli továrnu poblíž Kyjeva, kde můžeme osobně kontrolovat kvalitu a pracovní podmínky švadlen.

Které z vašich produktů vám přirostly nejvíce k srdci? Podělte se o ně s námi!

V každém produktu je kousek naší duše, ale šaty z organického hedvábí jsou výjimečné.

Věděli jste, že při běžné výrobě hedvábí se vaří 6 000 zámotků Bource Morušového za vzniku 1 kg hedvábné tkaniny?

Pro výrobu hedvábí výrobce čeká, až se hedvábné červy objeví jako krásné můry, aby pokračovaly ve svém životním cyklu, a teprve poté shromáždí kokony pro výrobu hedvábí.

Takové šaty vám dávají dobrý pocit zevnitř i zvenčí. A zdobené výšivkou, která je opravdu krásná.

Také zbožňuji naše banánové kimono. Je opravdu jedinečný a je také vytvořen ze vzácné, neobvyklé a vysoce udržitelné látky, která obsahuje banánové vlákno a hedvábí.

S Banánovými listy se dříve jen plýtvalo, ale nyní jsou dalším zdrojem příjmů pro místní farmáře a skvělým udržitelným materiálem pro nás. Tato tkanina vypadá neuvěřitelně a má přirozeně zlatou barvu.

Jak jste se přizpůsobili současné situaci? Jakým výzvám jste čelili a jak jste se s nimi vyrovnali?

Během uplynulého roku jsme čelili spoustě výzev, museli jsme měsíce čekat na látky, museli jsme odmítat naše akce a cestování na výstavy, ale když jsme nemohli pracovat, strávili jsme více času studiem a vytvářením něčeho nového, přednášení atd.

Loni v srpnu jsme se také zúčastnili mezinárodní soutěže a stali se jedním z vítězů. Obdrželi jsme mentorský program od pařížských odborníků a měli jsme příležitost uspořádat naši první módní přehlídku.

Proč jste se rozhodli k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Vždy si vybíráme vědomé a odpovědné partnery a jsme zastoupeni pouze na platformách zaměřených na udržitelnou módu. Když jsme poprvé viděli váš web a četli vaše články, pochopili jsme, že máme skutečně společné hodnoty a bude nám potěšením spolupracovat.

Jak podle Vás vypadá blízká budoucnost pro nezávislé/udržitelné značky, jako je ta vaše?

Je skvělé, že se objevuje stále více udržitelných značek. Zákazníci mají více možností pro udržitelnou volbu a každým rokem bude tato volba rozmanitější.

Mnoho udržitelných značek nyní nejen prodává své zboží, ale také vytváří sociální a vzdělávací projekty, zvyšuje povědomí a při každé kampani šíří důležitost vědomého života. V blízké budoucnosti se objeví více uvědomělí zákazníci, kteří nepřijímají udržitelnou módu nikoliv jako trend, ale jako normu života.

Ještě jedna důležitá věc je, že každý rok se objevuje spousta inovací. Existuje spousta nových udržitelných materiálů, jako je mycelium, kolagen, mléčné bílkoviny, ovocná vlákna, mořské řasy atd. A s každým rokem a každou výstavou tento seznam nesmírně roste.

Totéž platí pro technologie. Značky mohou vytvářet digitální vzhled, spolupracovat s udržitelnými platformami, využívat technologie 3D tisku, IT řešení a vytvářet «chytré oblečení», které například mohou kontrolovat kvalitu vašeho spánku nebo sportování. V nejbližší budoucnosti taková řešení hluboce proniknou do našich životů a objeví se ještě kreativnější projekty.

Jakým největším výzvám podle vás čelí udržitelné značky?

Pro nás je největší výzvou získávání tkanin. Na Ukrajině neexistují udržitelné látky s potřebnými certifikáty, proto je musíme získat od našich mezinárodních partnerů.

Protože jsme mladá značka, objednáváme malé množství látek a hodně platíme za doručení a celní odbavení. V blízké budoucnosti určitě plánujeme zkrátit dodavatelské řetězce, ale zatím to vyžaduje spoustu financí a času.

Co lze v tomto odvětví zlepšit?

Bylo by skvělé, kdyby se objevilo více programů na podporu udržitelných značek.

Když jsme před dvěma lety začínali, neexistovaly žádné informace o udržitelné módě na Ukrajině. Proto jsme sami studovali, absolvovali kurz udržitelné módy London College of Fashion a některé další kurzy, cestovali na výstavy do Mnichova a Londýna a hledali různé informace.

Je skvělé, že existuje mnohem více kvalitních informací a také přednášek, ale stále je zapotřebí sociálních a vzdělávacích programů pro udržitelné značky a pro vědomé zákazníky.

Pure One
Kupujte značku Pure One na Eco Fashion Labels

Moc děkujeme Marině za rozhovor! 🙂

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.