Vyrobeno ženami, pro ženy; rozhovor s NOACODE

NOACODE je udržitelná značka poháněná vášní pro design a láskou k planetě. Jejich nadčasové designy překládají tlumenou eleganci a praktičnost moderní ženy na cestách. Přečtěte si náš rozhovor se zakladatelkou značky Gulistan:

Řekněte nám, prosím, něco málo o sobě.

Mám zkušenosti se získáváním textilních surovin, řízení výroby a dodávkami privátních značek více než 10 let. Pracovala jsem s předními mezinárodními značkami a maloobchodními skupinami. Se vzestupem udržitelného povědomí o módě jsem se začala vzdělávat v udržitelných surovinách a výrobních procesech. Věřím, že je to nepřetržitý proces, to, co je udržitelné dnes, nemusí být udržitelné zítra. Díky spolupráci s dodavateli a průkopníky udržitelných značek udržujeme know-how mě a mého týmu velmi aktuální.

Jsem také aktivistkou za práva zvířat, ve skutečnosti naše kancelář podporuje mnoho zvířat v nouzi a snažíme se jim získat nové domovy.

Nedávno jsme pomocí našeho nahromaděného know-how a produkční sítě založili vlastní label NOACODE.

Popište svojí značku v pár větách.

NOACODE je udržitelná značka poháněná vášní pro design a láskou k planetě. Každý kus je navržen s certifikovanými udržitelnými a veganskými látkami a je vyroben tak, aby zvládl oběhové hospodářství. Naše díla jsou vyráběna v etických studiích, kde jsou pečlivě dodržována práva zaměstnanců. Veškeré naše příslušenství, například knoflíky a podšívky, jsou recyklovány a používáme pouze veganské a certifikované látky.

Jako veganská značka tvrdě pracujeme na zajištění dobrých životních podmínek toulavých zvířat v komunitách, kde se nachází náš dodavatelský řetězec a prodejci.

Co pro vás znamená udržitelnost?

Udržitelnost je spravedlivý systém, kde jsou zajištěna sociální práva a dobré životní podmínky zvířat. Jde o zajištění toho, abychom žili ve světě a opustili svět, který je v míru se Zemí. Věříme, že etická móda je o celém ekosystému, a všichni jsme jeho součástí!

Můžete nám říct něco více o výrobním procesu vašich produktů?

Provádíme vlastní získávání materiálů a výrobu v Istanbulu. Naše suroviny získáváme prostřednictvím naší sítě. Při navrhování našich kusů získáváme pouze materiály, které mají vynikající životnost a které nebudou vytvářet odpad během výroby a na konci jejich životnosti. Nepoužíváme materiály ani látky vyrobené ze zvířat; všechny naše kousky jsou udržitelné zevnitř i zvenčí. Od šití po podšívku, zipy a knoflíky. Vše je certifikováno a ověřeno.

Získali jsme hluboké znalosti o tomto odvětví, poté, co jsme na vlastní kůži pocítili získávání a výrobu oděvů udržitelným a rychlým způsobem. S naším dodavatelským řetězcem jsme budovali pevné vztahy, abychom zajistili blaho pracovníků a bezpečnost v našich výrobnách. Během výrobního procesu přijímáme opatření k minimalizaci odpadu textilie.

Kde čerpáte inspiraci?

Naší inspirací jsou nadčasové potřeby městských žen, které jsou vždy na cestách.

Jaký příběh se skrývá za názvem vaší značky?

NOACODE představuje oblékání vědomých městských žen.

Co Vás inspirovalo k založení vaší značky? Jak to všechno začalo?

Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti získávání textilních surovin, řízení výroby a AQL. Uvědomili jsme si, že existuje velmi omezený počet značek s udržitelnými praktikami, které se zaměřují na ženy s potřebami velikosti nad velikost EU38 – EU40. Proto jsme zahájili NOACODE s nabídkou velikosti EU38 až EU48. Brzy budeme inkluzivnější značkou a přidáme EU36 také do našich velikostí.

Které z vašich produktů vám přirostly nejvíce k srdci? Podělte se o ně s námi!

Velmi těžká otázka! Nikdy nesledujeme trendy a zaměřujeme se pouze na nadčasové designy, které si zamilujete a rádi je nosíte. Možná mohu uvést příklad, který nejlépe vyhovuje dobám COVID. Naše řada Eco Loungewear, vyrobená z recyklované bavlny pro spotřebitele, je jednou z našich nejnovějších oblíbených položek. U tohoto typu bavlny neexistuje žádné umírání, zpracování ani zemědělství. Je velmi příjemný na pokožce a je skvělý pro planetu! Optimalizujeme také náš proces řezání textilií, přesto vždy existuje odpad. Z těchto odpadních tkanin jsme udělali malé vakové sáčky a darovali je do útulků pro zvířata, kde tyto vaky prodávají, aby vytvořily příjem pro lékařské potřeby toulavých zvířat. Jsme velmi šťastní a hrdí na to. Nic nevyjde nazmar! Každý vyrobený a prodaný kus pomáhá jednomu zvířeti v nouzi.

Jak jste se přizpůsobili současné situaci? Jakým výzvám jste čelili a jak jste se s nimi vyrovnali?

COVID vytvořil prostředí, kde se stále více prosazoval význam elektronického obchodování a udržitelnosti. Digitální přítomnost a udržitelnost v naší DNA již máme. Existujeme pouze online a udržitelné produkty vyrobené etickými postupy jsou pro nás nutností.

Během lockdownu se však potřeby spotřebitelů posunuly od elegantního a kancelářského oblečení, které zabírá významnou část naší nabídky stylů, k pohodlnému oblečení na doma. Přizpůsobili jsme se této změně s naší stylovou Eco Lounge Wear Line.

Proč jste se rozhodli k tomu, aby Eco Fashion Labels prodávalo vaše produkty?

Eco Fashion Labels skutečně prezentuje značkám ekologické produkty a etické postupy. Snažíme se vyniknout na cestě udržitelnosti od špičky až k patě, od látek a doplňků až po etikety, aniž bychom byli příliš výrazní. Eco Fashion Labels za tím skutečně vidí skutečné postupy. Jsme šťastní a hrdí na to, že můžeme být součástí Eco Fashion Labels.

Jak podle vás vypadá blízká budoucnost pro nezávislé/udržitelné značky, jako je ta vaše?

Potřeba a poptávka po udržitelných produktech vzroste, jakmile si spotřebitel začne více uvědomovat dopady své volby na planetu. Vzhledem k tomu, že dodávky udržitelných surovin jsou omezeny vzhledem k jejich povaze a současným výrobním technologiím, může být přístup k udržitelným surovinám na chvíli problematický. V současné době víme, že přístup k organické bavlně je omezený. Věříme však, že spotřebitel bude na straně nezávislých / udržitelných značek, a proto se zdá, že udržitelné značky mají budoucnost.

Jakým největším výzvám podle vás čelí udržitelné značky?

Přístup k surovinám a dosažení minimálního množství objednávky jsou jednou z největších výzev, kterým udržitelné značky čelí. To zvyšuje náklady na konečný produkt a vede k výzvám trhu pro mnoho značek.

Co lze v tomto odvětví zlepšit?

Zákonodárné orgány by měly vyjít vstříc udržitelným značkám s menším zdaněním, snadnějším přístupem k financování a podpoře. Také se domnívám, že značky by měly být transparentnější, pokud jde o jejich suroviny, výrobní postupy a sociální postupy.

Shop NOACODE on Eco Fashion Labels

Moc děkujeme Gulistan za rozhovor! 🙂

Buďte pravidelně v obraze s Eco Fashion Labels:

Přeložila: Kateřina 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.